چاقی پس از ازدواج

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

چاقی پس از ازدواج


من مجید . م 36 ساله ام و دو تا پسر دارم 6 و 8 ساله. قبل از ازدواج وزنم معمولی بود و زیاد اضافه وزن نداشتم. اما بعد از آن کم کم وزنم بالا رفت. همراه همسرم مرتب به رستوران می رفتیم اوایل ازدواج هم مدام مهمانی بودیم. دست پخت خانمم هم عالی بود. مدتی بعد از ازدواج با همسرم تصمیم گرفتیم که برای تناسب انداممان پیاده روی کنیم. تقریبا سه روز د رهفته به پیاده روی می رفتیم تا اینکه خانمم باردار شد. گرفتاری ها و مشغله زیاد دیگر وقتی برای پیاده روی باقی نمی گذاشت. وضعیت همسرم هم خیلی خوب نبود چرا که او هم بیش از 20 کیلو اضافه وزن پیدا کرده بود. واقعیت آنست که بعد از به دنیا آمدن پسر اولم وضعیت بدتر شد. هفته ای 2 تا 3 بار از فست فود استفاده می کردیم. وضعیت خوابمان به هم ریخته بود و مدام کلافه بودم و با غذا سعی می کردم تا خود را آرام کنم. اوضاع به همین ترتیب می گذشت پسر دومم هم به دنیا آمد و بزرگ شد.
یک هفته ای بود که در اداره از ما خواسته شده بود تا برای چکاپ به بیمارستانی که معرفی کرده بودند برویم. همکارانم که قبلا به آنجا مراجعه کرده بودند به من توضیح دادند که وزن و قد هم گرفته می شود . بعد هم یکسری آزمایشات باید انجام دهیم. از وقتی این موضوع را شنیدم نگرانی عجیبی به سراغم آمد. این چند سال اصلا روی ترازو نرفته بودم. تا وقتی توانستم این کار را به تعویق انداختم اما بالاخره مجبور بودم بروم. وقتی وزن خود را روی ترازو دیدم خیلی خجالت کشیدم در این مدت حدود 30 کیلو اضافه وزن پیدا کرده بودم. وقتی نتیجه آزمایشات را گرفتم دیدم که وضعم بدتر از اینهاست. به کبد چرب مبتلا شده بودم و قند خونم هم د رمرز بود. پزشک از من خواست که هر چه سریعتر برای کنترل وزن به یک متخصص تغدیه مراجعه کنم. بعد از جستجو از همکاران با کلینیک نوین آشنا شدم.
توصیه های آقای دکتر فرشچی واقعا به من کمک کرد. به تدریج توانستم عادات غلط خود را کنار بگذارم البته همسرم هم خیلی با من همکاری کرد. فست فود را به یک بار در ماه محدود کردیم. اوایل بچه ها خیلی اعتراض می کردند ولی کم کم آنها هم به وضعیت عادت کردند. صبح ها زودتر از خواب بیدار می شدم و مسیری را تا رسیدن به اداره پیاده می رفتم. روزهای تعطیل هم با بچه ها به پارک یا استخر می رفتم تا آنها هم از همین حالا با یک زندگی سالم آشنا بشوند.
در مدت 6 ماه 20 کیلو وزن کم کردم. الان هم در دوره جدید ثبت نام کردم. هفته گذشته که برای چک اپ مجدد مراجعه کردم نتایج خیلی تعجب انگیز بود. قند خونم به سطح طبیعی رسیده بود و کبد چرب نیز از بین رفته بود.البته من هم برای رسیدن به این نتیجه زحمت زیادی کشیدم.

توصیه های آقای مجید. م:
•کاهش وزن در درمان کبد چرب بسیار موثر است. پس حتما اگر به کبد چرب مبتلا هستید هر چه زودتر برای کاهش وزن صحیح و علمی اقدام کنید.
•پدر شدن هم باعث چاقی می شود. شرایط تغییر می کند و شما مجبورید وقت بیشتری را با خانواده و فرزند خود بگذرانید . پس از قبل برای آن برنامه ریزی کنید و مراقب وزن خود باشید.
•ورزش را فراموش نکنید و حتما وقتی را برای آن اختصاص دهید. ورزش های هوازی مثل پیاده روی، دوآرام و دوچرخه سواری به کاهش وزن شما کمک خواهند کرد.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *