چاقی در هنگام تحصیل

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

چاقی در هنگام تحصیل


من سمیه. م، بعد از قبولی در دانشگاه به رشت رفتم و مدت چهار سال در خوابگاه زندگی کردم. بعد از اتمام تحصیلات در همانجا ازدواج کردم و زندگی مشترک را شروع کردم. با اینکه امکانات رفاهی این شهرستان خوب بود و من هم به زندگی در آنجا عادت داشتم اما باز برایم سخت بود. دوری از خانواده باعث شد تا مدتی افسرده شوم. در این مدت غذاهای محلی مختلفی یاد گرفتم. من آشپزی را دوست داشتم و هر روز هم در اینترنت به دنبال غذاهای جدید بودم. همسرم به غذاهای فست فود علاقه زیادی داشت و 2 تا 3 بار در هفته از این نوع غذا استفاده می کردیم. شیرینی، نوشابه ، کره، عسل، شکلات همیشه در خانه ما فراوان بود. من خانه دار بودم و در خانه خود را با تماشای تلویزیون ، آشپزی ، غذا خوردن و خواندن مجله سرگرم می کردم. وزنم کم کم بالا رفت. سال اول بعد از ازدواج 10 کیلو چاق تر شدم. وقتی برای دیدن خانواده رفته بودم همه از دیدن من تعجب کرده بودند.
خودم هم از این موضوع ناراحت بودم اما هیچ وقت این انگیزه را نداشتم، که رژیم را شروع کنم. خواهرم به رژیم درمانی نوین در تهران مراجعه کرده بود و براحتی وزن خود را در کمتر از 6 ماه به میزان ایده آل رسانده بود. اما برای من آمد و رفت به تهران سخت بود و انگیزه لازم را برای شروع رژیم نداشتم.
یک روز که مشغول خواندن مجله بودم با کلینیک نوین آشنا شدم. البته قبلا با آقای دکتر فرشچی در برنامه های تلویزیونی آشنا شده بودم. داستان های موفقیت افراد انگیزه ای را که لازم داشتم به من داد. باید شروع می کردم. همه لباس هایم برایم تنگ شده بود. از اینکه می توانستم به صورت غیرحضوری از رژیم های کلینیک نوین استفاده کنم خوشحال بودم. تصمیم گرفتم تا در دوره های غیر حضوری پستی شرکت کنم. با کلینیک تماس گرفتم.
رژیم های من هر سه هفته یک بار از طریق پست پیشتاز ارسال می شد و سوالات خود را نیز تلفنی از کارشناس می پرسیدم. با رژیم اول 2 کیلو کم کردم. برای من رژیم گرفتن کار سختی بود ولی می دانستم که اگر الان این سختی را به خودم ندهم بعد ها باید علاوه بر سختی رژیم گرفتن، احتمال ابتلا به بیماری را هم می دادم. ساعات تنطیم شده در رژیم در موفقیت من موثر بود . بعد از یک هفته به آن عادت کردم . داشتن برنامه خیلی خوب بود شاید یکی از دلایل پرخوری های قبلی من نداشتن برنامه بود. طی سه ماه توانستم 10 کیلو وزن کم کنم و از این روند راضی هستم. اینکه فردی بتواند در شهرستانی دور از تهران هم از خدمات کلینیک استفاده کند فرصت خوبی است و من از این فرصت استفاده کردم.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *