چاقی در دوران کنکور

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

چاقی در دوران کنکور


من مرضیه. ک از رامسر، باید بگویم که چاقی من از دوران بلوغ شروع شد. به تدریج وزنم شروع به بالا رفتن کرد طوری که پس از کنکور وقتی 20 ساله بودم، حدود 18 کیلو اضافه وزن داشتم. باید اعتراف کنم که در دوران دبیرستان اگرچه مقدار غذای مصرفیم در مقایسه با دیگران خیلی زیاد نبود. ولی فعالیت بدنی کمی داشتم. بعد از مدتی متوجه علائمی مثل حساسیت به سرما، یبوست و خشکی پوست و … شدم بعد از آزمایش خون کم کاری تیرویید در من تشخیص داده شد. پزشک برای درمان دارو تجویز کرد و به من توصیه کرد که باید وزن کم کنم.
تصور می کردم با وجود این مشکل هرگز نمی توانم وزن کم کنم. از این موضوع ناراحت بودم. اما می خواستم تلاش خود را بکنم تا حداقل بتوانم از افزایش وزن بیشتر خود پیشگیری نمایم. تا اینکه از طریق مجله، با کلینیک نوین- دکتر فرشچی آشنا شدم. من در شهر رامسر زندگی می کنم و مراجعه حضوری و رفت و آمد به تهران برایم امکان پذیر نبود. اما خوشبختانه کلینیک نوین به صورت غیر حضوری هم خدماتش را ارائه می داد. من هم از طریق اینترنت در دوره کاهش وزن ثبت نام کردم. با رعایت اولین برنامه و بعد از دو هفته 5/2 کیلو وزن کم کردم. این کاهش وزن به من انگیزه داد تا بتوانم برنامه ام را ادامه دهم. هر سه هفته یک رژیم جدید می گرفتم. مصرف شش وعده غذایی در ساعات منظم کمک بسیاری به من کرد تا بتوانم به غذا خوردن خود نظم بدهم. همراه رژیم پیاده روی را نیز شروع کردم. در ابتدای شروع رژیم کمی احساس ضعف داشتم زیرا که من عادت به خوردن مواد غذایی شیرین مثل شیرینی، نبات، بستنی و قند و … در طول روز داشتم و حذف این مواد غذایی پرکالری از رژیمم برایم سخت بود. اما به تدریج توانستم این عادت غلط را از بین ببرم .
در محل کارم خیلی از همکاران با دیدن کاهش وزن من ، در دوره های رژیم درمانی کلینیک نوین شرکت کردند. دریافت رژیم از طریق ایمیل، پست و فکس این امکان را برای همه فراهم کرده بود تا بتوانند به راحتی رژیم های خود را دریافت کنند. در ادامه ما به نوعی یک تیم شده بودیم که به هم انگیزه برای کاهش وزن می دادیم. با همراهی همکاران، ادامه راه برایم آسانتر شده بود. با حمایت و پشتیبانی آنها بود که توانستم مشکلات را پست سر بگذارم و انگیزه خود را حفظ کنم.
بعد از دو دوره 15 کیلو وزن کم کردم. وقتی به عکس های قبل خود نگاه می کنم پشیمان می شوم که چرا زودتر تصمیم به کاهش وزن نگرفتم. جالب آن که در طی مدت 6 ماه علائم کم کاری تیروئید نیز در من به مراتب بهبود یافته است.
توصیه های خانم مرضیه. ک:
• کم کاری تیروئید و اختلالات هورمونی نباید شما را از موفقیت در رژیم ناامید کند.
• ممکن است کنار گذاشتن شیرینی و شکلات کار سختی باشد اما برای موفقیت در کاهش وزن باید عادات غلط خود را اصلاح کنید.
• دلایلی را که موجب شده اند شما تصمیم به کاهش وزن بگیرید جایی بنویسید و هر چند وقت یک بار آنا را با صدای بلند برای خود بخوانید با این کار می توانید انگیزه ادامه رژیم را حفظ کنید.
• شما هم می توانید روزی داستان موفقیت خود را در این صفحه ببینید البته درصورتی که همین امروز تصمیم خود را بگیرید تا برای کاهش وزن خود کاری کنید.


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *