چاقی در دوران بارداری همسر

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

چاقی در دوران بارداری همسر


من رضا. ر 34 ساله، بیشترین وزن را زمانی اضافه کردم که همسرم باردار بود. در آن زمان اصلا به فکر غذایی که می خوردم نبودم. همسرم نمی توانست خیلی آشپزی کند و بیشتر اوقات همراه خانواده خود بود تا از او مراقبت کنند و من هم یا از فست فود استفاده می کردم یا وقتی از محل کار به خانه می آمدم با تنقلات خود را سیر می کردم. کم کم وزنم آنقدر بالا رفته بود که دچار زانو درد شدم و مسافت های کوتاه را هم نمی توانستم بدون نفس نفس زدن طی کنم. موقع خواب هم مشکل داشتم و نمی توانستم راحت بخوابم.
وقتی در منزل یکی از اقوام روی ترازو رفتم باورم نمی شد که 102 کیلو شده ام. از خودم نامید شده بودم. وقتی پسرم به دنیا آمد با دیدن او مسئولیت سنگینی که تازه به دوشم افتاده بود را حس کردم و تصمیم گرفتم تا پدری سالم باشم تا بتوانم همراه همسرم از هر لحظه بزرگ شدن کودکم لذت ببرم.
همسرم بعد از مشورت با دوستانش مرکز رژیم درمانی نوین- دکتر فرشچی را انتخاب کرد و همراه هم به این کلینیک مراجعه کردیم. من و همسرم انگیزه بالایی برا کاهش وزن داشتیم . طبق توصیه آقای دکتر ورزش را شروع کردیم. هر روز عصر پسرم را درکالسکه می گذاشتیم و همراه یکدیگر به پیاده روی می رفتیم البته گاهی اوقات هم مادربزرگ ها با کمال میل از نوه شان مراقبت می کردند .
با شروع رژیم و ورزش روحیه ام خیلی خوب شده بود. احساس می کردم که هر روز سبک تر و سرحال تر می شوم اخلاقم هم د رمحل کار و هم د رخانه خوب شده بود و همه از این تغییر راضی بودند. در دوره سه ماهه اول توانستم 15 کیلو وزن کم کنم و با انگیزه بالا در دوره بعد نیز شرکت کردم. از همان ابتدا تصمیم این بود که یک بار برای همیشه شیوه زندگی خود را تغییر دهم و سالم زندگی کردن را با کمک آقای دکتر فرشچی یاد بگیرم. با اینکه درابتدا این امر سخت به نظر می رسد اما وقتی هدف های کوتاه مدت برای خود در نظر بگیرید از نتیجه ای که کسب خواهید کرد متعجب خواهید شد. من در طی 9 ماه، 35 کیلو وزن کم کردم. هنوز هم ورزش را ادامه می دهم و به صورت عادت برای من شده است.
توصیه های آقای رضا. ر :
• آقایان این توصیه من را جدی بگیرید : پدر شدن هم باعث چاقی می شود . پس اگر در انتظار تولد فرزند خود هستید مراقب وزن خود باشید
• یکی از عوامل مهم موثر در رسیدن به موفقیت این است که مثبت فکر و عمل کنید. خیلی به خودتان سخت نگیرید. هیچ کس کامل نیست و همه ما ممکن است در طول رژیم ناپرهیزی هایی داشته باشیم. برای موفقیت باید پشتکار داشت. و از اشتباهات گذشته درس گرفت.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *