مشغله کاری و چاقی

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

مشغله کاری و چاقی


من رضا. ح، مردی 38 ساله هستم و مدیر یک هتل بزرگ در مشهد. حدود 6 ماه پیش وزن من به حدود 120 کیلو رسیده بود. همیشه نگران سلامتی خود بودم اما هیچ وقت اقدامی در این رابطه انجام ندادم. مادرم دچار بیماری قلبی و فشار خون بالا بود. من هم در سن 35 سالگی فشار خون بالا داشتم. بااینکه می دانستم کاهش وزن به رفع این مشکل و بسیاری موارد دیگر به من کمک خواهد کرد اما باز هم مشغله کاری به من اجازه نمی داد تا به یک کلینیک رژیم درمانی مراجعه کنم. حتی گاهی اوقات آنقدر سرم شلوغ بود که فراموش می کردم قرص های فشار خونم را مصرف کنم. برنامه کاری من 7 روز در هفته بود. هر روز ساعت 6 صبح از خواب بلند می شدم. صبحانه، ناهار و شام را در محل کار می خوردم. ناهار و شامم را در حالی مصرف می کردم که جلوی کامپیوتر نشسته بودم و کار می کردم یا با تلفن در حال صحبت بودم. در شغل خود استرس بالایی داشتم. یک روز که مادرم را نزد پزشک برده بودم از او خواستم تا برای من هم آزمایشاتی را بنویسد و وقتی نتیجه آزمایش را گرفتم متوجه شدم که چربی خون من نیز بالاست. دیگر باید کاری برای خود می کردم.
پزشک پس از رویت آزمایشها تنها راه نجات من را کاهش وزن معرفی نمود و من را به کلینیک رژیم درمانی نوین- دکتر فرشچی معرفی کرد. وقتی با کلینیک تماس گرفتم متوجه شدم که می توانم به صورت غیرحضوری هم در دوره های رژیم درمانی شرکت کنم. من هم که فرصت کافی برای رفتن به کلینیک نداشتم دردوره غیرحضوری ثبت نام کردم.
وقتی اولین رژیمم را گرفتم رعایت نکات توصیه شده، کمی برایم سخت به نظر می آمد. اما می دانستم که اگر می خواهم به نتیجه برسم باید عادات غلط خود را اصلاح کنم. بنابراین تصمیم گرفتم به جای اینکه شغل خود را درالویت قرار دهم به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهم.
صبح ها نیم ساعت زودتر از خواب بیدار می شدم و تا محل کار پیاده روی می کردم. یک روز در میان هم عصرها یک ساعت به استخر می رفتم. نیم ساعت هم برای ناهار و شام اختصاص می دادم. موقع غذا به رستوران می رفتم و طبق رژیم توصیه شده سعی می کردم تا حد ممکن آرام غذا بخورم. اوایل آرام غذا خوردن برایم سخت بود برای عادت کردن به آن به جای قاشق غذاخوری با چنگال غذا می خوردم. نوشابه را نیز که قبلا هر روز و با هر وعده مصرف می کردم کنار گذاشتم و به جای آن فقط آب می نوشیدم. بعد از 3 هفته که روی ترازو رفتم 4 کیلو لاغر شده بودم. خیلی خوشحال شدم، سریع به مادرم زنگ زدم تا او را هم خوشحال کنم. با ادامه برنامه پس از 6 ماه 28 کیلو وزن کمک کردم. اگرچه تا رسیدن به وزن مطلوب خود هنوز باید رژیم خود را ادامه دهم، اما خیلی از همکاران و حتی مادرم با مشاهده نتیجه من در دوره های رژیم درمانی شرکت کردند.

توصیه های آقای رضا.ح:
• هرگز از تغییر نترسید. شما باید خوشحال باشید که این شانس را دارید که بهتر از گذشته شوید.
• رژیم نباید موقتی باشد بلکه باید روش های صحیح غذا خوردن و نکات تغذیه سالم را در تمامی طول زندگی اجرا کنید.
• اگر خیلی نوشابه و قهوه مصرف می کنید با محدود کردن آنها احتمالا دچار سردرد خواهید شد. این امر طبیعی است و 1 تا 2 روز بعد برطرف خواهد شد.
• فراموش نکنید که سلامتی شما به هر چیزی مقدم است پس تا دیر نشده برای آن اقدام کنید.


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *