عید به معنای ترک رژیم نیست

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

عید به معنای ترک رژیم نیست


من زهره. م، همیشه آرزویم این بود که بتوانم به وزن قبل از ازدواجم برسم. بارها و بارها انواع رژیم ها را امتحان کردم اما هر بار بعد از گذشت چند هفته ناامید می شدم و همه چیز را کنار می گذاشتم و در عرض چند هفته بعد وزنم به اندازه قبل باز می گشت.
یک روز به طور اتفاقی در اینترنت بودم که با سایت کلینیک نوین آشنا شدم. مطالب و مقاله های سایت برایم خیلی جالب بود. تصمیم گرفتم تا در دوره های غیرحضوری کلینیک ثبت نام کنم. این بار می خواستم تمام تلاش خودم را بکنم. حدود 18 کیلو اضافه وزن داشتم . در عرض دو هفته یک کیلو کم کردم. با وجود اینکه در مشاوره هایم همیشه به انجام ورزش تاکید می شد اما من هر بار نداشتن وقت را بهانه می کردم. از کاهش وزنم راضی نبودم. با تغییر رژیم و شروع ورزش در سه هفته بعدی رژیم توانستم هفته ای یک کیلو کم کنم و انگیزه ام بیشتر شد.
در دوره سه ماهه اول توانستم 12 کیلو وزن کم کنم. تصمیم گرفتم در دوره بعدی هم شرکت کنم تا بتوانم به وزن مطلوبم برسم. تمام ترسم از تعطیلات عید نورزو بود. هر سال برای تعطیلات برای دیدن خانواده ام به شهرستان می رفتم. سالی را به یاد نمی آورم که وزنم در دوران تعطیلات اضافه نشده باشد. هر سال در دوران عید 3 تا 4 کیلو اضافه می کردم.
اول تصمیم گرفتم برای اینکه بتوانم رژیمم را رعایت کنم به مسافرت نروم اما به هر حال باید خانواده ام را می دیدم. بنابراین از قبل برنامه ریزی کردم. موقعی که وسایلم را جمع می کردم رژیم خود را نیز در چمدان گذاشتم.
تصمیم داشتیم با ماشین خود سفر کنیم. من هم عادت داشتم در طول مسافرت با ماشین مدام چیزی بخورم و برایم عذاب آور بود اگر چیزی نمی خوردم. طبق توصیه های مشاورم از شب قبل میوه ها را شستم و بسته بندی کردم.. چون در مسیر انتخاب زیادی برای غذا نداشتم و مجبور بودم در رستوران غذا بخورم. واقعا تجربه عالی ای بود با رعایت این نکات از خودم خیلی راضی بودم.
در طول تعطیلات هر چند روز یک بار خودم را وزن می کردم. پیاده رویم هم زیاد بود . در مهمانی ها سعی می کردم تا حد ممکن رزیم خود را رعابت کنم. هدفی که در تعطیلات برایم تعیین شده بود این بود که وزنم را ثابت نگه دارم. خوشبختانه در پایان تعطیلات نه تنها وزنم اضافه نشد بلکه توانستم یک کیلو هم وزن کم کنم. خیلی خوشحال بودم در آن سال توانستم به وزن دلخواهم برسم. الان حدود 1 سال از آن موقع می گذرد و خوشبختانه من توانستم با ورزش منظم و رعایت نکات تغذیه ای وزنم را تا به امروز ثابت نگه دارم. از آن جهت که تا تعطیلات نوروز فاصله ای نداریم مناسب دیدم تجربیات خود را برای شما هم بگویم.

توصیه هایی برای رعایت رژیم در تعطیلات نوروز:
•تعطیلات نوروز به معنی تعطیلی رژیم نیست. تلاش هایتان را متوقف نسازید.
•هیچ یک از وعده های غذایی را حذف نکنید. با این کار در وعده بعدی پرخوری خواهید کرد.
•در این زمان هدفی واقعی برای خود در نظر بگیرید. کاهش 4 کیلو وزن در تعطیلات با وجود رسم و رسومات ما ایرانی ها دور از انتظار است و دست نیافتن به آن باعث ناامیدی شما خواهد شد.
•قبل از مهمانی یک میان وعده سبک مثل میوه مصرف کنید و با شکم خالی به مهمانی نروید.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *