رژیم لاغری برای آخرین بار

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

رژیم لاغری برای آخرین بار


من مریم. ف از تهران، بارها انواع رژیم را امتحان کرده بودم و به موفقیت هایی هم رسیده بودم اما هیچ وقت پشتکار لازم را نداشتم . این بار بعد از تولد 35 سالگی ام وقتی فهمیدم که وزنم دوباره به 100 رسیده تصمیم گرفتم که دیگر اینگونه نباشم. من به حد کافی جوانی و زندگی ام را هدر داده بودم و نمی خواستم که به همین شیوه وارد دهه چهارم زندگیم شوم. بالاخره به خودم گفتم تنبلی کافیست. با پرس و جو از دوستان با مرکز رژیم درمانی نوین آشنا شدم و در دوره های حضوری کلینیک ثبت نام کردم. با خودم گفتم باید یک بار برای همیشه از شر چاقی رها شوم و تصمیم گرفتم برای آخرین بار رژیم بگیرم. بارها رزیم گرفتن را به بهانه های مختلف به تاخیر می انداختم اما به این نتیجه رسیده بودم که با به تعویق انداختن تصمیم برای رژیم، فقط زمان بیشتری از دست می دادم و شرایط را بدتر از این می کردم. به این باور رسیده بودم که اگر الان شروع نمی کردم یک سال بعد شرایط به مراتب برایم بدتر می شد.
من بعد از محل کار وقتی به خانه می آمدم روی کاناپه لم می دادم ، تلویزیون تماشا می کردم و خودم را با تنقلات سرگرم می کردم. اما این بار فرق داشت و با خودم عهد بسته بودم که شیوه زندگیم را تغییر دهم. از فردای روز ملاقات با آقای دکتر فرشچی ورزش را شروع کردم. اوایل بیشتر از 10 دقیقه قادر به راه رفتن نبودم اما به تدریج و هر دو هفته 5 دقیقه به این میزان اضافه کردم.
من با یادآوری این موضوع که این کار را برای زندگی و سلامتی خود انجام می دهم انگیزه می گرفتم. با هر تصمیم درست و با رسیدن به هر هدف کوچک اعتماد به نفسم بیشتر می شد. من نمی خواستم که دوباره به زندگی قبل خود باز گردم.
یکی از نکات رژیم نوین رعایت ساعات منظم غذایی بود و این کار باعث می شد تا بتوانم اشتهای خود را کنترل کنم. متاسفانه من از دورانی که چاق بودم هیچ عکسی ندارم. زیرا در آن زمان آنقدر افسرده بودم که اجازه نمی دادم کسی از من عکس بگیرد. البته الان دوست داشتم عکسی از آن زمان داشتم تا با امروز خود مقایسه کنم. حالا بعد از 9 ماه 35 کیلو وزن کم کردم. هر روز صبح با انرژی از خواب بیدار می شوم و از لحاظ روحی و جسمی احساس فوق العاده ای دارم. حالا وقتی به عکس های خود نگاه می کنم آدم شادتر و پر انرژی تری را می بینم.
توصیه های خانم مریم.ف:
• خود را با دیگران مقایسه نکنید . افراد با هم متفاوتند. هیچ یک از ما با سرعتی یکسان وزن کم نمی کنیم. بنابراین میزان پیشرفت خود را بر اساس پیشرفت دیگران ارزیابی نکنید.
• صبور باشید. صبر و پشتکار شما را به سمت موفقیت سوق می دهند.سعی نکنید که بدون اشتباه و کاملترین فرد باشید زیرا که این فکر غیر واقعی است.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *