رژیم در دوران شیردهی

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

رژیم در دوران شیردهی


من نازنین. م 29 سالم بود که ازدواج کردم. با همسرم تصمیم گرفتیم که سریع بچه دار شویم. یک سال و نیم بعد از ازدواج فرزندم به دنیا آمد. در دوران باردای حدود 20 کیلو وزن اضافه کردم. اما فکر می کردم که هر چقدر بیشتر وزن اضافه کنم کودکم سالم تر و قویتر خواهد شد. زایمان سختی داشتم که یکی از علت هایش وزن بالایم بود. بعد از زایمان مشغله زیادی داشتم. مادرم دور از من و در شهر دیگری زندگی می کرد و نمی توانست به من کمک کند. من هم هیچ تجربه ای در بچه داری نداشتم. شیرم کم بود. وقتی نزد پزشکم رفتم فهمیدم که مشکل از طریقه شیر دادن من بوده و با اصلاح این روش و خوردن شیر بیشتر توسط کودکم شیرم بیشتر شد.
پسرم سه ماهه بود که برادرم عروسی کرد. در مراسم او فهمیدم که باید زودتر فکری به حال چاقی بی رویه خود بکنم، قبل از آن تصورم آن بود که تا دو سالگی فرزندم نباید رژیم بگیرم. از طریق مجله با کلینیک رژیم درمانی نوین دکتر فرشچی آشنا بودم. تصمیم داشتم که شیر دادن به کودکم را کامل قطع کنم چون فکر می کردم رژیم گرفتن با شیر دادن همراه نمی شود. برای اینکه شیرم کافی باشد باید غذای زیادی می خوردم. چون مسیرم تا کلینیک دور بود و کسی را نداشتم که از دخترم مراقبت کند تصمیم گرفتم که به صورت اینترنتی در دوره رژیم درمانی شرکت کنم. وقتی به کارشناسم گفتم که به خاطر رژیم گرفتن، شیر دادن به کودکم را متوقف کنم به من گفت که شیردهی نه تنها با رژیم گرفتن مغایرتی ندارد بلکه به کاهش وزنم هم کمک خواهد کرد.
بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که حرف کارشناسم درست بوده و در حالی که وزن کم می کنم میزان شیرم هم کم نشده است. البته از مکمل های لازم همراه رژیمم استفاده می کردم. طی شش ماه توانستم 16 کیلو وزن کم کنم. وزن گیری دختر هم خوب بود. در این مدت چون وقت کافی برای پیاده روی در بیرون از منزل نداشتم و کسی نبود که در این مدت از دخترم نگهداری کند از تردمیل استفاده می کردم. البته روزهایی که هوا خوب بود دخترم را هم در کالسکه می گذاشتم و پیاده روی می کردم با این کار مصرف کالریم بالاتر می رفت. و حالا هم همچنان ورزش جزیی از برنامه من است. در اینجا جا دارد که از راهنمایی های مشاور خود که زیر نظر آقای دکتر کار می کنند و در این مدت به من کمک زیادی کرد تشکر کنم.
توصیه های خانم نازنین.م :
• یکی از علل چاقی در شیردهی عدم تحرک کافی است و همچنین این تصور غلط که برای شیردهی مناسب حتما باید مقدار زیادی غذا مصرف کنید. البته داشتن رژیم های غلط و غیر علمی هم ضررهای زیادی دارد.
• معمولا دو ماه پس از زایمان می توانید رژیم خود را شروع کنید. پس آن را به تاخیر نیاندازید چون هر چه زمان بیشتری بگذرد کاهش وزن برای شما مشکل تر خواهد بود.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *