رژیمهای معجزه گر و ناموفق قبل از عید

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

رژیمهای معجزه گر و ناموفق قبل از عید


من حمیده. ق هر سال قبل از تعطیلات به فکر وزنم می افتادم. تعطیلات نوروز و تابستان برایم یادآور رژیم و ورزش های سخت است. از یک ماه مانده به شروع تعطیلات رژیم سختی می گرفتم تا بتوانم وزنم را کم کنم و هر بار هم بعد از تعطیلات دوباره به وزن قبلی ام بر می گشتم. این کار برایم عادت شده بود. آخرین بار قبل از تعطیلات نوروز 89 بود که با رژیم سوپ و آب سبزیجات و روزانه 2 ساعت ورزش شدید در عرض 6 هفته 12 کیلو وزن کم کردم و از همان موقع بود که زخم معده، ریزش مو و زانو درد شدیدی گرفتم. زانویم به دلیل آماده نبودن من برای ورزش آسیب دید. با اینکه به هدفم رسیده بودم اما در تعطیلات مدام دنبال دکتر و دارو بودم. و یک ماه بعد دوباره 13 کیلو وزنم بالا رفت. پزشک من را شدیدا از گرفتن رژیم های غیراصولی منع کرد و کلینیک نوین- دکتر فرشچی را به من معرفی کرد.
وقتی برای جلسه اول برای مشاوره با آقای دکتر فرشچی به کلینیک رفتم متوجه ضررهایی که با رژیم قبلی به بدن خود زده بودم شدم. آقای دکتر پس از بررسی مکملهای غذایی مورد نیاز را برایم تجویز کرد. با رژیم اول وزنم هیچ تغییری نکرد. خیلی نامید شدم . می خواستم رژیم را کنار بگذارم اما تصمیم گرفتم که یک دوره سه ماهه ام را کامل کنم. در رژیم من همه نوع ماده وجود داشت می توانستم حتی 4 بار د رهفته برنج بخورم. فکر نمی کردم با این رژیم وزن کم کنم. اما بعد از دو هفته وزنم شروع به پایین آمدن کرد. آقای دکتر در مورد رژیم یو یو (کاهش و افزایش دوباره وزن به صورت مکرر) و ضررهای آن توضیح دادند. باید کاری اصولی می کردم. بیش از این نباید به بدنم آسیب می رساندم.
این بار می خواستم عادات غلط خود را اصلاح کنم تا بتوانم وزنم را ثابت نگه دارم. خوردن شیرینی، بستنی و شکلات را کنار گذاشتم. با اینکه کار سختی بود اما همه شکلات هایی را که در خانه داشتم جمع کردم و به بچه هایی که سرچهارراه ها گل می فروختند دادم. لذت این کار برایم از خوردن شکلات بیشتر بود.
طی سه ماه 8 کیلو وزن کم کردم با اینکه این مقدار کاهش وزن شاید در تصورم زیاد نیست اما از رژیم خیلی راضی بودم چرا که سایز من خیلی تغییر کرده بود. بدنم آنقدر مقاوم شده بود و متابولیسمم پایین آمده بود که انتظار همین میزان را هم نداشتم. د ردوره سه ماهه بعدی نیز شرکت کردم. در دوره بعدی هم 9 کیلو کاهش وزن داشتم و به وزن دلخواهم رسیدم. الان توانستم 4 ماه وزن خود را ثابت نگه دارم و امسال نوروز می توانم با بدنی سالم سال نو را جشن بگیرم.

توصیه های خانم حمیده.ق :
•سعی نکنید با رژیم های سخت و طاقت فرسا وزن خود را د رمدت کم کاهش دهید با این کار ضرری به بدن خود خواهید زد که شاید گاهی اوقات قابل جبران نباشد.
•به حرف بدن و معده خود گوش دهید. اگر گرسنه نیستید غذا نخورید. موقع غذا خوردن هم دقت کنید اگر سیر هستید لازم نیست حتما بشقاب خود را خالی کنید. بدن شما به شما کمک می کند فقط باید به آن گوش دهید.
•سعی کنید با رژیم غذایی عادات خود را اصلاح کنید در مورد عادات غلط خود و نحوه اصلاح آنها با متخصص تغذیه مشورت کنید.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *