تغییر ظاهر با کاهش وزن

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

تغییر ظاهر با کاهش وزن


سن: 26 سال
کاهش وزن: 32 کیلو در 9 ماه
من راضیه.ج کارشناس حسابداری هستم که در یک شرکت کار می کنم. استرس کاری من در طی روز زیاد است و در طی 3 سال گذشته که مشغول کار شده ام، ماه به ماه به وزن من اضافه می شد. من همیشه این توجیه را داشتم که برای آن که شغل خود را حفظ کنم دیگر وقتی برای توجه به سلامت و کاهش وزن خود ندارم. نتیجه آن 28 کیلو اضافه وزن در طی 3 سال بود. در طی سال گذشته علاوه بر آن که تمرکز کاریم کمتر شده بود از نظر روحی نیز دچار افت واضحی شده بودم. ترجیح می دادم که در مهمانی ها و نیز اجتماعات حاضر نشوم و رفیق اول من خواب بود تا خستگی روزانه خود را جبران کنم.
جالب است که به شما بگویم زندگی من بعد از کاهش وزن تغییر کرد. حالا لذت بیشتری از زندگی می برم، فرد فعالی هستم و 4 روز در هفته ورزش می کنم، اطلاعاتم هم در مورد تغذیه خیلی بیشتر از قبل است. یکی از کارهایی که حالا دوست دارم یادگیری آشپزی است و در مجله و سایت ها به دنبال طرز تهیه غذاهای سالم و خوشمزه هستم. اغلب از غذاهای گیاهی استفاده می کنم و مصرف گوشت قرمز را یک بار در هفته در برنامه خود دارم. دیگر لازم نیست برای تهیه لباس و ظاهر خود نگران باشم.
شیوه زندگی من بعد از شروع رژیم به کلی تغییر کرد. مصرف بیشتر میوه و سبزیجات، محدود کردن غذاهای کنسروی و فست فودها و مصرف منظم وعده های غذایی، جایگزینی نان سبوس دار با نان سفید و ورزش باعث شد تا بتوانم به هدفم برسم. یکی از شام های مورد علاقه من یک بشقاب پر از سبزیجات تازه همراه چند قاشق تن ماهی و روغن زیتون و سرکه است. پیشنهاد می کنم شما هم امتحان کنید.
جالب است به شما بگویم که اکثر کسانی که مدتی من را ندیده بودند، در نگاه اول من را نمی شناختند. خیلی خوشحالم که بگویم موفقیت من در کاهش وزن، در ایجاد انگیزه در اطرافیانم هم تاثیر زیادی داشت و باعث شد که بسیاری از افراد چاق فامیل هم به فکر کاهش وزن بیفتند و در کلینیک نوین ثبت نام کنند. اکنون با بعضی از همان دوستان و فامیل برای رفتن به شنا و یا کوهنوردی قرار می گذاریم که علاوه بر آن که احساس بهتری از نظر روانی به ما می دهد، در کنترل وزن ما نیز خیلی موثر است. مهمتر آن که یک روز در هفته نیز به رستوران می رویم تا غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنیم بدون آن که از افزایش وزن بترسیم.
توصیه من به افرادی که به تازگی رژیم را شروع کرده اند این است که به بدن خود زمان دهید تا به برنامه غذایی و ورزشی جدید عادت کند به تدریج رعایت برنامه برایتان آسانتر خواهد شد. شما یک روزه چاق نشده اید در نتیجه پس از شروع رژیم هر روز خود را وزن نکنید چرا که نوسانات روزانه وزن شما ناامید خواهد کرد.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *