ترک ورزش پس از بارداری و چاقی

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

ترک ورزش پس از بارداری و چاقی


من حمیده. ف 29 ساله، بعد از تولد دخترم، تمام وقتم را به خانه داری و مراقبت از او می گذراندم. دیگر به فکر خودم نبودم زیرا که حالا باید از دختر کوچک قشنگم مراقبت می کردم. من همیشه قبل از بارداری ورزش می کردم اما بعد از آن ورزش را به کلی کنار گذاشتم و نمی دانستم که مراقبت از خود باعث می شود تا بتوانم مادر بهتری برای دخترم باشم.
یکی از افرادی که من را تشویق به گرفتن رژیم کرد همسرم بود. او من را حمایت کرد که به آینده خودم نیز در کنار توجه به فرزندمان بپردازم. خواهرم کلینیک نوین را پیشنهاد کرد و من تصمیم گرفتم رژیم را شروع کنم. با گرفتن رژیم اوایل سریع وزن کم می کردم و از این موضوع خوشحال بودم . اما بتدریج روند کاهش وزن من وقتی به وزن ایده آلم نزدیک شدم، کمتر شد و به هفته ای نیم کیلو رسید اما آقای دکتر فرشچی با گفتن اینکه این روند طبیعی است من را از نگرانی نجات دادند. از اینکه با ایجاد تغییرات کوچک در برنامه خود توانستم به نتایج دلخواهم برسم خوشحال بودم. از طرف دیگر، دیگر در خانه بیشتر آشپزی می کردم و سعی می کردم به جای سرخ کردن از روش های دیگر مثل آبپز کردن استفاده کنم.
قبل از بارداری همیشه تصور می کردم که وزن بالایم به دلیل استخوان بندی درشتم است اما متوجه شدم که استخوان بندی من در رده متوسط است و اضافه وزن دارم. قبل از بارداری خیلی ورزش می کردم و هر چه دوست داشتم می خوردم وقتی باردار شدم ورزش را ترک کردم اما پرخوری را نه. بعد از ثبت نام در کلینیک به تدریج پیاده روی را شروع کردم.
مادرها باید بدانند که واقعا سلامتی آنها مهم است زیرا اگر خود سالم نباشیم چطور می توانیم انتظار کودکی سالم را داشته باشیم. اضافه وزن بعد از زایمان خود به خود از بین نمی رود خوب، تعداد کمی از مادران هستند که خیلی شانس آورده اند و به خاطر ژنتیک خود بعد از زایمان اندامی به خوبی قبل دارند اما این امر معمول نیست و به ندرت پیش می آید. جالب است به شما بگویم من در مدت 6 ماه 22 کیلو وزن کم کردم. حالا هر لباسی که دوست دارم می پوشم و به جای اینکه در خانه بنشینم و از پنجره بازی همسر و دخترم را تماشا کنم می توانم با دخترم در پارک بازی کنم .
توصیه های خانم حمیده. ف:
• در طول کاهش وزن هر ماه از خود عکس بگیرید و با عکس قبلی مقایسه کنید تا انگیزه تان بیشتر شود.
• برای خودتان وزن کم کنید نه به خاطر دیگران اما بدانید که با این کار بر روی خانواده خود هم تاثیر می گذارید . وقتی شما خود خوشحال و سالمید خانواده تان هم شادترند.
• بهانه نیاورید که وقت ندارید و سرتان شلوغ است. من از دخترم مراقبت می کردم، خانه داری، آشپزی و گاهی هم کمک در نقشه کشی به همسرم. اما وقت گذاشتن برای خود و سلامتی تان را در الویت قرار دهید.


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *