برای عروسیم لاغر شدم

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

برای عروسیم لاغر شدم


من زهرا.ح از تهران، از عدم تناسب اندام خود متنفر بودم از اینکه وقتی با دوستانم به خرید می رفتم باید تمام فروشگاه ها را برای پیدا کردن مانتو و لباس سایز خودم می گشتم و در نهایت هم دست خالی به خانه می آمدم و مجبور بودم لباس های خود را به خیاط بدهم خسته شده بودم. برای کاهش وزن خیلی سعی کرده بودم اما همیشه بعد از کاهش 5 یا 6 کیلو رژیم را رها می کردم. دچار افسردگی شده بودم تا زمان رسیدن جشن عروسیم 9 ماه فرصت داشتم. همسرم اگرچه می گفت مشکلی با اندام من ندارد اما مدام می گفت که باید برای لاغر شدن تلاش کنم. حرف های اطرافیان اذیتم می کرد. همسرم اندام متناسبی داشت. و من حدود 30 کیلو اضافه وزن داشتم. اما این بار انگیزه بالایی برای لاغر شدن داشتم. تصمیم گرفتم تا در کلینیک رژیم درمانی نوین که در مجله با آن آشنا شده بدوم ثبت نام کنم.
می خواستم زندگی خود را تغییر دهم و این بار در تصمیم خود مصمم بودم تنها به یک نفر احتیاج داشتم که من را راهنمایی کند. از همان ابتدا می خواستم تا این بار برای همیشه از چاقی خلاص شوم و شیوه زندگی خود را تغییر دهم. بنابراین با مشورت دکتر فرشچی برنامه ریزی کردم تا به تدریج عادت های غلط خود را اصلاح کنم.
هدف های کوتاه مدت برای خود تعیین کردم. مثلا در سه هفته اول تمام تلاشم کنار گذاشتن نوشابه و شیرینی جات و جایگزین کردن آنها با آب و میوه و سبزیجات بود. واقعا از این تغییر خوشحال بودم. احساس سبکی داشتم. همسرم هم من را تشویق می کرد و دراین مدت با من همکاری داشت. غذا خوردن در رستوران را محدود کردیم وبه دو هفته یک بار رساندیم. در رستوران هم ابتدا سالاد بدون سس و آب معدنی سفارش می دادم. این دو کار به کاهش اشتها خیلی کمک می کرد. غذا را هم با همسرم تقسیم می کردم و بعد هم با هم پیاده روی می کردیم.
در مدت 6 ماه 22 کیلو وزن کم کردم. همیشه کاهش این میزان وزن برایم آرزو بود. هیچ وقت نمی خواستم دوباره به وضعیت قبل برگردم. بعد از دو دوره رژیم، استفاده از اندرمولوژی را شروع کردم. این دستگاه برای چاقی های موضعی و سلولیت مناسب است. من از نتیجه راضی بودم و با یک دوره دو سایز کم کردم.
حالا از شیوه زندگی ام خیلی راضی هستم. احساس سلامتی می کنم. الان وقتی عکس های عروسیم خود را می بینم به خود افتخار می کنم. یکی از مهم ترین مزیت های کلینیک نوین دوره های سه ماهه کلینیک بود که باعث شد تا به تدریج عادات غذایی سالم جزیی از زندگی من شود.
توصیه های خانم زهرا. ح :
• هر کیلوگرم کاهش وزن خود را جشن بگیرید . با این کار یاد می گیرید که برای خود اهمیت قایل شوید و از نتیجه تلاش هایتان لذت ببرید.
• آب بنوشید. یک لیوان ناشتا، یک لیوان بعد از صبحانه، یک لیوان قبل از ناهار، یک لیوان قبل از شام و یک لیوان قبل از خواب و سه لیوان هم در طول روز. به این ترتیب 8 لیوان آب مصرف خواهید کرد.


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *