افراد پر مشغله هم می توانند رژیم بگیرند

[ad_1]


افراد چاقي که مي خواهند رژيم غذايي کاهش وزن را شروع نمايند مي خواهند از نتيجه رژيم
درماني خود قبل از شروع برنامه اطميناني داشته باشند. بويژه افرادي که ساليان متمادي
از افزايش وزن رنج برده و گاه دچار عوارض ناخواسته چاقي و يا درمان آن شده اند و رژيمهاي
غذايي متعدد را تجربه نموده اند. لذا در هنگام مراجعه به کلينيک هاي تغذيه و رژيم درماني
هميشه پرس و جو مي نمايند و سوالاتي از قبيل سوالات ذيل براي آنان مطرح است:

  • چقدر اين رژيم موثر است؟
  • آيا قابل انجام مي باشد و من مي توانم با توجه به شرايط زندگيم آن را انجام دهم؟
  • آيا عوارضي را بدنبال نخواهد داشت؟


اگرچه شما مي توانيد اين اطلاعات را از پزشک معالج خود داشته باشيد ولي خواندن تجربيات
بيماران ديگر يک رژيم غذايي را امتحان نموده اند کمک خواهد کرد انگيزه بهتري پيدا نماييد
و در راهي که براي سلامتي خود شروع نموده ايد ثابت قدم باشيد. مطالعات نشان داده اند
خواندن تجربيات ساير افراد چاق که در رژيم غذايي موفق بوده اند کمک قابل توجهي در افزايش
انگيزه براي شروع کنندگان رژيم خواهد بود. بر همين اساس ما سعي مي نماييم از اين به
بعد بعضي از تجربيات افراد موفق که به مرکز ما مراجعه نموده اند به طور خلاصه اشاره
نماييم:

افراد پر مشغله هم می توانند رژیم بگیرند


من آرزو. م، یک روانشناس هستم. روزانه بیش از 10 ساعت مشغول مطالعه و مشاوره با بیماران هستم. بعد از فارغ التحصیلی آنقدر مشغول کار و مطالعه بودم که وزن و سلامتی خود را فراموش کرده بودم. اضافه وزنم از این دوران شروع شد.حدود 8 سال به همین ترتیب گذشت. و وقتی متوجه وضعیت خود شدم که برای اجرای یک برنامه تلویزیونی دعوت شدم. وقتی فیلم خود را تماشا کردم فهمیدم که باید تغییری در خود ایجاد کنم. آن چیزی را که دیدم دوست نداشتم. چطور باید انتظار داشته باشم که افراد توصیه های من را گوش کنند در حالیکه خودم سلامتی خود را جدی نمی گیرم.

دیگر بهانه آوردن کافی بود. از طریق همکارانم با آقای دکتر فرشچی آشنا بودم. و از موفقیت های افرادی که تحت نظر ایشان رژیم گرفته بودند مطلع بودم. بنابراین با کلینیک نوین تماس گرفتم و در دوره های اینترنتی کلینیک ثبت نام کردم.
با توجه به کارم روزانه مدتی را با کامپیوتر کار می کردم و به جستجو و مطالعه مشغول بودم بنابراین می توانستم به راحتی از طریق اینترنت برنامه خود را دریافت کنم و سوالات خود را نیز به صورت آنلاین از کارشناس خود می پرسیدم.
خیلی از عادات غذایی من نیاز به تغییر داشت. مهم ترین مشکل من موقع عصر بود که به خانه برمی گشتم. در این زمان نمی توانستم اشتهای خود را کنترل کنم. اما با توصیه های مفیدی که دریافت کردم توانستم این مشکل را حل کنم. مصرف غذا در ساعات منظم در این راه به من خیلی کمک کرد من از بعد از ناهار تا وقتی به خانه می رسیدم چیزی نمی خوردم اما با مصرف میان وعده سالم که شامل دو تا سه عدد میوه تازه بود کنترل اشتهایم راحت تر شد.

نمی خواهم دروغ بگویم واقعا چند هفته اول برایم سخت بود. ورزش کردن برایم دردناک بود و مدام عضلاتم می گرفت و کاهش حجم غذا هم آسان نبود. اما کم کم قدرت بدنیم بیشتر می شد و با کاهش وزن سبکتر می شدم و ورزش برایم آسانتر می شد.
وقتی برنامه کاهش وزن خود را شروع کردم یک لباس در سایز دلخواهم خریدم و لباس را توی اتاق و جلوی دیدم قرار دادم. با دیدن آن ، هر روز برای ادامه انگیزه پیدا می کردم. طی مدت 7 ماه 20 کیلو کم کردم. و همچنان هم تحت رژیم هستم. حالا اعتماد به نفس بیشتری دارم و احساس می کنم که بیماران هم اعتماد بیشتری به من دارند.

توصیه های خانم آرزو. م:

•به یاد داشته باشید که هر چه رسیدن به هدف سخت تر باشد طعم پیروزی شیرین تر خواهد بود. ممکن است سایز لباس شما خیلی سریع پایین نیاید اما به زودی بدن شما متوجه پشتکار شما خواهد شد و پاسخ دلخواه شما را خواهد داد.

•آرام غذا بخورید . هر بار، قاشق و چنگال خود را در بشقابتان بگذارید. جویدن خود را بشمارید. هر کاری که به شما برای آرام تر غذا خوردن کمک می کند انجام دهید. حتما از نتیجه این کار متعجب خواهید شد. چون با مقدار غذای کمتر سیر می شوید.

•من معمولا زمانی که خسته به خانه بر می گشتم، از غذاهای ناسالم یا فست فود استفاده می کردم. برا ی جلوگیری از این کار، روزهای تعطیل سبزیجات مختلف را آبپز کرده و در حجم ها ی کوچک برا ی هر وعده بسته بندی می کنم و در فریزر می گذارم. وقتی عجله دارم مقداری از این سبزیجات همراه فیله مرغ آبپز یا تن ماهی استفاده می کنم.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *